Ciekawe wycieczki do wschodnich sąsiadów

Współczesny, polski podróżnik, jest nieco rozpieszczony przez tanie linie lotnicze, które oferują bardzo ciekawe opcje wakacyjne. Może on się udać do niemalże każdego zakątka Europy, nie tracąc przy tym fortuny. Jednak coraz więcej Polaków przestaje zadowalać się konwencjonalnymi wczasami w europejskich metropoliach, poszukują nowych wrażeń. Dla takich podróżnych przeznaczone są ciekawe wycieczki na Ukrainę.

Podróż do Lwowa na Ukrainę, śladem przodków

Niemalże o każdej porze roku, biura turystyczne oferują turnusy do Lwowa, miasta, które jest bardzo bliskie Polakom. Za tygodniowy pobyt w tym pięknym miejscu, wliczając w to koszty podróży oraz wyżywienia, zapłacimy niecały 1000 złotych, nawet w sezonie letnim. A Lwów ma wiele do zaoferowania. Znajdziemy tam jedyne w Europe Muzeum Farmaceutyczne, mieszczące się w prawdziwej aptece, z końca XIX wieku. Będziemy mogli również przespacerować się po majestatycznym cmentarzu Łyczakowskim, jednym z największych tego typu kompleksów we wschodniej Europie. Mało tego, to właśnie we Lwowie mieści się jedyne na świecie muzeum poświęcone Juliuszowi Słowackiemu. Znajdziemy tam jego portrety, manuskrypty, rzeczy osobiste. Przejazd do Lwowa organizowany jest autokarem, jednak można udać się tam we własnym zakresie, korzystając z linii samolotowych.

Odessa – malowniczy kurort na Ukrainie

Jednak w okresie wakacyjnym największą popularnością cieszą się wycieczki do Odessy. Nic w tym dziwnego, miasto to bowiem jest umieszczone nad samym Morzem Czarnym. Mało tego, niedrogie linie samolotowe oferują nam także ciekawe przeloty, jeśli tylko zarezerwujemy bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Sama Odessa natomiast zachwyci każdego. Nie tylko znajdziemy tam wspaniałe egzemplarze architektoniczne. Majestatyczne cerkwie prawosławne, zdobione kosztownymi mozaikami i ikonami. Również będziemy mogli odwiedzić wspaniałe muzeum sztuki europejskiej, w którym nawet laik spotka znajome dzieła. W przypadku wycieczki na Ukrainę do tego regionu, powinniśmy spakować filtr przeciwsłoneczny, bowiem lato jest tam znacznie cieplejsze niż w Polsce. Miasto na swoim terenie posiada wiele plaży miejskich, z których można korzystać bezpłatnie. Poza tym, jeśli wybierzemy na nocleg hotel przy nadbrzeżu, z pewnością na jego terenie znajdziemy prywatną plażę. Biuro podróży Kresy.com – oferuje tego typu Wycieczki z różnych miast w Polsce.

Ukraina jest pięknym krajem, pełnym miejscowości wartych zobaczenia. Szczególnie Polacy powinni być zainteresowani wczasami w tym regionie, bowiem te tereny niegdyś znajdowały się w obrębie Rzeczpospolitej.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *