Dieta odchudzająca – najpopularniejsze diety

Diety odchudzające cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych, jak i seniorów. Wydaje się, że każda pora roku jest odpowiednia do tego, aby zrzucić kilka kilogramów i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. 

Najpopularniejsze diety na rynku 

  • dieta Dukana
  • dieta sirt
  • dieta ketogeniczna 
  • dieta paleo

Każda z nich ma swoje szczególne cechy, którymi sugerują się osoby udające się do centrów dietetycznych bądź gabinetów indywidualnych. Niektórym klientom zależy na eliminacji nabiału ze względu na wykrytą u nich nietolerancję, kolejni chcą wykluczyć mięso, a jeszcze inni decydują się na diety bezglutenowe. To na wykształconym dietetyku ciąży odpowiedzialność, aby proces odchudzania pacjenta przebiegł w adekwatnym tempie i był bezpieczny dla zdrowia. 

Na czym polega dieta sirt?

Na uwagę zasługuje dieta wymieniona na drugim miejscu. Jej nazwy zamienne to dieta sirtfood lub dieta Adele, gdyż znana na cały świat piosenkarka zawdzięcza utratę wagi właśnie tej diecie. Bazą każdego sposobu odżywiania jest wytworzenie deficytu kalorycznego w połączeniu ze składnikami bogatymi w antyoksydanty, błonnik, polifenole i witaminy, działające odżywczo na organizm człowieka. Dlatego też, w diecie sirt obecne są duże ilości warzyw i owoców, odpowiedzialnych za uczucie sytości utrzymujące się między posiłkami, poprawę samopoczucia i redukcji masy ciała. 

Prócz warzyw i owoców dieta zawiera jeszcze produkty typu orzechy i przyprawy, pozwalająca na skomponowanie smacznych dań, dzięki czemu będąc na diecie można nawet i tego nie odczuwać. 

Bardzo często zadajemy sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie sami przygotować taką dietę w domu. Oczywiście nie jest to trudne jednak wymaga poświęcenia czasu, w takiej sytuacji z pomocą przychodzi Dieta Sirt Catering – czyli catering pudełkowy mający w swej ofercie zbilansowaną dietę Adele, który codziennie ranno dostarczy Ci posiłki na cały dzień, co znacznie ułatwia nam zaplanowanie całego dnia.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *