Dlaczego warto pojechać do Gruzji

Gruzja jest krajem, który cieszy się coraz większą popularnością wśród odwiedzających Turystów. Wczasy w Gruzji to doskonała forma spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi i miłośnikami innej kultury. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć to stolica Gruzji Tbilisi. To stare miasto pełne pięknych, urokliwych uliczek, parków i kościołów. Tbilisi jest prawdziwą wizytówką gruzińskiej kultury, historii i architektury. Będąc w Tbilisi warto zobaczyć Twierdzę Narikala i Kartlis Deda. Czyste wymyte kamienne i marmurowe muzea oraz domy w Tbilisi to kontrast dla okolicznych wsi, gdzie możemy stać się świadkami prawdziwego ubóstwa.

Wycieczka do Gruzji to także wspaniały sposób na spędzania wolnego czasu dla samotnie podróżujących osób, przed wszystkim dla tego, że to kraj pełen przyjaznych, dumnych ludzi, którzy są otwarci, chętni do rozmów i wyróżniających się ogromną gościnnością. wycieczka do Gruzji (czajkatravel.pl) to podróż do tego co w pełni ludzkie oraz wielkiej życzliwości.

Kolejnym ważnym powodem aby zdecydować się na wczasy w Gruzji jest tamtejsze jedzenie. Gruzińska kuchnia jest niezwykle zróżnicowana. Warto spróbować lokalnej wersji pierogów zwanych khinkali, które wypełnione są ziemniakami, wołowiną, serem lub grzybami, bardzo smaczne jest też khachapuri, to ciasto przypominające pizzę wypełnione serem, które podawane jest w bardzo różny sposób. Ogromnym przysmakiem są też tamtejsze warzywa i owoce i skomponowane z nich sałatki pokryte sosem orzechowym i wreszcie przepyszne czurczchela.

Przepięknym wartym odwiedzenia miejscem jest północny, górzysty region Kazbegi, miasto Batumi nad Morzem Czarnym, z nadmorską promenadą, przepiękne, pełne słońca plaże w Achara. Natura w Gruzji jest bardzo zróżnicowana. Na północy, wokół takich miejsc jak Kazbegi lub Mestia, znajdują się potężne Góry Kaukazu ze swoimi ośnieżonymi szczytami. Wokół Kutaisi turyści natkną się na lasy i kaniony lub źródlaną wodę w Borjomi. Wycieczka do Gruzji to wyprawa dla odważnych, spragnionych nowych wrażeń, natury, ciszy, ale także luksusu.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *