Dom energooszczędny- budowa

Nie jest łatwo wybudować bez wiedzy dom energooszczędny. To nie jest wszystko takie łatwe, na jakie może wyglądać, dlatego to zadanie trzeba będzie powierzyć firmie, która się na tym zna. Bardzo ważny jest izodom 2000, ale co to dokładnie jest? Jest to specjalnie stworzyć system traconego szalunku. Polega to na zalaniu kształtek z bardzo twardych materiałów. Kształtki są bardzo dobrym izolatorem ścian od zewnątrz jak i od wewnątrz. Do wyboru mamy różne elementy o różnych grubościach warstw izolacyjnych. Może też być różna grubość rdzenia betonowego. To pozwala na budowanie domów aż w trzech klasach energooszczędności.

Zalety stosowania izodom 2000

Największą zaletą jest możliwość zaoszczędzenia na opale w takim domu. Jest to wysoka energooszczędność i to nawet o 80% w porównaniu ze zwykłym budynkiem, jaki ktoś stawia. Kolejna zaleta to skrócenie czasu budowania domu. Zwykły dom buduje się znacznie dłużej, ale tutaj dzięki takiej konstrukcji można to przyspieszyć. Elementy, z których będzie dom wybudowany zostały taks tworzone żeby były odporna na mróz, wilgoć, promienie UV czy nawet sól. Nowoczesna technologia jest coraz bardziej popularna. Nasza świadomość jest coraz większa i nawet, jeśli na budowę mamy wydać nieco więcej pieniędzy to się na to decydujemy. Możemy dzięki temu zadbać o środowisko naturalne, a przy okazji o wiele więcej pieniędzy nam pozostanie w portfelu po kolejnym sezonie grzewczym. W zwykłym nieocieplonym domu te opłaty potrafią zrujnować nasz budżet.

O autorze

Related posts

3 Comments

  1. Sarmata

    Faktycznie, postawienie domu energooszczędnego nie jest łatwe. Ale już niedługo wszyscy inwestorzy będą musieli zmierzyć się z tym problemem – według zaostrzanych norm każdy nowo stawiany od 2021 roku budynek będzie musiał być energooszczędny. A jak ma w tym pomóc to zalewanie kształtek, twardych i o małym U, to czemu nie 🙂

    Reply
  2. AS-MET

    Wybudowanie domu energooszczędnego, tak jak i normalnego jest ciężkim zadaniem dla człowieka. Niestety, należy przed samą budową dokonać wiele formalności papierkowych.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *