Ile trwa zakładanie spółek USA

Żaden odpowiedzialny przedsiębiorca, nie może sobie pozwolić na stratę czasu. Nieprzypadkowe jest więc powiedzenie że czas to pieniądz. Szczególnie w odniesieniu do prowadzenia firmy. Amerykanie, jak żaden inny naród na świecie, znają siłę tego twierdzenia i kierują się nim w swoim życiu. Między innymi dlatego zakładanie spółek USA jest tak szybkie, czym różni się od podobnych działań, prowadzonych w innych krajach świata.

Wystarczy kilka godzin, na założenie spółki w USA

Dokładnie tak. Posiadając dobrze wypełnione dokumenty oraz cały potrzebny zestaw informacji, wystarczy zaledwie kilka godzin, aby twoja firma mogła legalnie zacząć działać w USA. Jak można się domyślić, nie jest to jednak czynność bezpłatna. Wydanie niezbędnych dokumentów potwierdzających rejestrację firmy jest płatny. Jednak łączny koszt opłat, nie powinien przekraczać 250 dolarów. To naprawdę nie wiele, jeśli weźmiemy pod uwagę dynamikę gospodarki oraz średnie PKB w USA. Jeśli dodamy do tego pozostałe koszta, związane z uzyskaniem niezbędnych poświadczeń i certyfikatów, a także założeniem konta bankowego w jednym z amerykańskich banków, suma kosztów osiągnie 1000 USD. W tej cenie otrzymamy jednak pełną opiekę księgową jednej z wielu działających w USA firm, zajmujących się tą tematyką. Wśród nich nie brakuje firm potrafiących się porozumiewać w języku polskim. Należą one do jednych z chętniej wybieranych przez Polaków, zainteresowanych zakładaniem spółki w USA.

Ile osób potrzebuje spółka w USA

To bardzo ważne pytanie – ile osób będzie ci potrzebnych do założenia spółki? Mamy dobrą wiadomość – zakładanie spółek USA jest bardzo łatwe i wystarczy zaledwie jedna osoba, aby taka spółka mogła rozpocząć swoją działalność. Jeśli więc chcesz prowadzić taką firmę w stanach, ale nie masz zaufanych osób, które mógłbyś uczynić wspólnikami, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam został prezesem oraz zarządem swojej spółki, nie wciągając w nią nikogo więcej poza sobą. Z pewnością da ci to większą pewność i zapewni bezpieczne prowadzenie firmy.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *