Jak dbać o tapicerowane meble?

Tapicerowane meble – szczególnie siedziska i modele wypoczynkowe – nadal są popularne i znajdują wielu zwolenników. 80% asortymentu sklepów meblarskich stanowią właśnie one. Dlaczego? Pomimo masywnej formy, każdemu wnętrzu dodają one wdzięku i ciepła, kojarząc się z przytulnym ogniskiem domowym. Dzięki temu aranżacja mieszkania nie wydaje się zimna i surowa.

Inne zalety mebli tapicerowanych to:

  • wysoka dostępność;
  • uniwersalność;
  • duży wybór kolorystyczny;
  • komfort podczas użytkowania;
  • łatwość utrzymania w czystości;
  • niska cena.

Tapicerowane meble są przez nas użytkowane bardzo często w ciągu dnia. Siedzenie przed telewizorem, jedzenie na kanapie, czworonożni przyjaciele leżący na fotelu… Wszystkie te czynności zobowiązują do tego, aby należycie dbać o tapicerkę. Jeśli więc chcemy, aby meble te służyły nam przez lata, regularnie musimy pozbywać się gromadzących się na nich zabrudzeń.

Aby nie doprowadzić do nadmiernych zanieczyszczeń w postaci kurzu, roztoczy, czy sierści zwierząt, warto odkurzać tapicerowane meble przynajmniej raz na tydzień. Gdy będziemy to odkładać na później, w końcu i środki piorące nie pomogą. Będziemy musieli wynająć profesjonalną firmę sprzątającą lub zaopatrzyć się w drogi sprzęt. To generuje niepotrzebne koszty. Sprzątanie we własnym zakresie może nie należy do przyjemnych obowiązków, ale wykonywane na bieżąco jest mniej pracochłonne.

Co dalej?

Po odkurzaniu konieczne jest mycie mebli mokrą ściereczką z dodatkiem środka piorącego (na półce sklepowej możemy znaleźć specjalne preparaty tylko do mebli). Nie wskazane jest używanie zbyt dużej siły i przyciskanie ścierki do obicia, grozi to bowiem uszkodzeniem jego włókien. Aby mebel szybciej wysechł, możemy użyć suszarki do włosów i ciepłego (ale nie gorącego) strumienia powietrza.

Czasami zdarza się, że nie jesteśmy w stanie sami usunąć powstałych plam, nawet po zainwestowaniu w silny środek myjący. Warto rozważyć wtedy kontakt z firmą sprzątającą, której oferta zawiera usługę prania tapicerek, np. czyszczenie mebli na Targówku.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *