Jak dopasować kinkiety do łazienki

Kinkiet w łazience może spełniać dwie funkcje – być źródłem światła bocznego lub punktowego. Z reguły najlepiej oświetlonym w łazience punktem jest lustro, które jest używane podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Stopień i rodzaj oświetlenia lustra zależy od potrzeb i preferencji. Lustro może być oświetlone z góry lub z po bokach. Kinkiety do łazienki w różnych stylach, będą także pięknym dodatkiem do wnętrza. Szeroka gama różnych propozycji pomoże Ci dokonać właściwego wyboru (https://boxlab.pl/kinkiet-lazienkowy).

Klasyczne czy nowoczesne

Kinkiety do łazienki klasyczne, nowoczesne czy romantyczne – powinny przede wszystkim spełniać swoją główną rolę: oświetlać wnętrze. Jednak nie bez znaczenia jest także wygląd kinkietu, który powinien współgrać z otaczającą go przestrzenią. Warto wprowadzić do aranżacji nowoczesne i nietypowe rozwiązania, które cechują się funkcjonalnością. Klasyczne kształty lamp, odznaczające się ponadczasowym designem, na długo zachowają swój uniwersalny wygląd. Wprowadź do wnętrza coś nietypowego, a przekonasz się, że nowoczesne rozwiązania podkreślą indywidualny charakter wnętrza.

Kinkiety do łazienki – inspirujące pomysły

Glamourowy kinkiet wykonany z zwisających kryształów, wprowadzi do łazienki powiew ekskluzywności. Nowoczesne lampy, które odznaczają się prostym, nieskomplikowanym kształtem, mają za zadanie przede wszystkim nie rzucać się w oczy, lecz wyraziście oświetlać dany punkt. Najciekawsze, minimalistyczne rozwiązania przyjmują kształt długiej, wąskiej i prostokątnej bryły do poziomego zawieszenia. Alternatywą dla prostokąta są bryły w kształcie walca do zawieszenia pionowo, wyposażone w światło dolne i górne. Kinkiety do łazienki wyposażone w kilka osobnych lampek, to miła alternatywa dla klasycznych, pojedynczych kloszy. Nie bez znaczenia jest również wzór zdobiący szkło, składający się z płynnie przechodzących między sobą dekoracyjnych, tłoczonych linii w kształcie ornamentów lub prążków. Kinkiety w kształcie kielicha zamocowane na fantazyjnie uformowanych ramionach z metaloplastyki, to ponadczasowa inspiracja, która wprowadzi do wnętrza łazienki nutkę romantyzmu.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *