Jak skutecznie osuszać budynki? Metoda iniekcji krystalicznej

Wilgoć w domu nie zwiastuje niczego dobrego. Nadmiar wody może wszak prowadzić do zawilgocenia ścian, a w efekcie do utraty ich termoizolacyjności czy powstania pleśni. W ten sposób narażamy nasze zdrowie oraz odczuwamy znaczny dyskomfort cieplny wewnątrz pomieszczeń. Wilgoci należy się więc bezwzględnie pozbywać – najlepsze przy wsparciu zawodowców. Specjalistami w dziedzinie, jaką jest osuszanie budynków Warszawa jest nasza firma Iniekcja Krystaliczna. Jej nazwa pochodzi od metody, którą najczęściej stosujemy. Chcemy polecić iniekcję krystaliczną wszystkim tym, którzy mają problem z wilgocią w budynku – ta metoda pozwala się jej pozbyć raz na zawsze.

Jak to działa?

Zasada działania iniekcji krystalicznej jest dość prosta do zrozumienia. Zacząć należy jednak od charakterystyki materiałów budowlanych, jakie są wykorzystywane najpowszechniej w budownictwie. Otóż, cechują się one tzw. kapilarno-porowatą strukturą, czyli są podatne na wchłanianie wody. Jeśli dany budynek jest pozbawiony izolacji przeciwwilgociowej na poziomie fundamentów, to może w nim dojść do podciągania wody. Wtedy wilgoć kieruje się coraz wyżej i pojawia w kolejnych pomieszczeniach. Żeby nie dopuścić do tego zjawiska trzeba spełnić dwa warunki – osuszyć materiały z wilgoci, a następnie je uszczelnić.

Znaczenie iniekcji krystalicznej

Iniekcja krystaliczna to preparat, na który składa się woda, cement oraz odpowiedni aktywator mineralny. To właśnie pod jego działaniem cała substancja zaczyna tworzyć uszczelnienie, gdy tylko dojdzie do kontaktu z wodą. W praktyce im bardziej dana przestrzeń jest zawilgocona, tym lepiej zostaje uszczelniona. Preparat stosowany do iniekcji powinien być każdorazowo dopasowany do typu materiału budowlanego. Należy także zadbać o to, by jego aplikacji dokonała ekspercka firma posiadająca patent na stosowanie tej metody.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *