Jak wybrać perfumy na prezent?

Niestety nie istnieje jeden idealny pomysł na prezent, jednak można wydzielić kilka propozycji, które sprawdzą się w niemal każdej sytuacji. Jedną z nich są perfumy. Dlaczego to właśnie mała buteleczka z zaklętym wewnątrz zapachem jest świetną propozycją? Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubi ładnie pachnieć. Perfumy to ciekawy pomysł na prezent zarówno dla osób, które interesują się perfumerią, jak i dla osób, które tylko od czasu do czasu używają perfumy. Jak wybrać perfumy na prezent?

Jak wybrać perfumy na prezent – wskazówki

Ciężko znaleźć osobę, która powie: „Ups, mam już za dużo perfum!”. Z drugiej strony w natłoku codziennych obowiązków, osoba, dla której szukamy prezentu, może zapomnieć o przyjemności, jaką uwalnia buteleczka perfum. Kupując kosmetyki na prezent, musimy być jednak bardzo ostrożni. Perfumy najlepiej kopiować osobom, które dobrze znamy lub możemy zapytać o ulubione aromaty i poznać jej gust. Przed rozpoczęciem poszukiwań trzeba się koniecznie dowiedzieć o tym, czy są jakieś aromaty, których obdarowywana osoba nie lubi. Na przykład, jeśli ktoś nie przepada za anyżem lub kadzidłem, musimy znaleźć perfumy, w których nie będzie takich składników. Musimy przeanalizować styl i temperament osoby, dla której szukamy idealnego zapachu. Wiek osoby, dla której kupujemy prezent, również ma duże znaczenie – jeśli chcemy obdarować osobę w młodym wieku, najlepiej szukać perfum w młodzieżowym stylu. Jeśli z kolei kupujemy perfumy dla osoby starszej, warto wybrać coś bardziej eleganckiego. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie perfumy wybrać, zaczynamy od zwężenia opcji wyboru – rezygnujemy z bardzo wyrazistych i ciężkich aromatów jak np. aromaty tytoniowo-skórzane i perfumy szyprowe. Ryzykowny jest też zakup orientalnych perfum, ponieważ ich zapach jest bardzo specyficzny i nie każdy może chcieć używać taki zapach.

Jakie perfumy kupić na prezent?

Pierwszą z naszych propozycji są perfumy Gucci Mémoire d’une Odeur, czyli luksusowy i elegancki zapach. Jak opisują go sami twórcy, są to doskonałe perfumy niezależnie od płci i wieku osoby, która go wykorzystuje. Nuty bazy to płatki jaśminu, wanilia, cedr i drzewo sandałowe. Nuta głowy to natomiast gorzka pomarańcza i rumianek rzymski. Alternatywą są nowoczesne, uwodzicielskie, pachnące przyprawami są perfumy Tom Ford Black Orchid. Nuty bazy to: wetiwer, drzewo sandałowe, paczula, bursztyn, wanilia i meksykańska czekolada. Zapach jest dość mocny, ale za to sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *