Jak zostać grafikiem komputerowym

Najważniejsze jest ustalenie jakie umiejętności i predyspozycje powinien mieć grafik. Od razu nasuwa się myśl, że chodzi o zdolności plastyczne. Jest wiele osób uwielbiających coś czasem porysować, znaczna część uważa przy tym, że całkiem nieźle im to wychodzi. Ale czy to wystarczy? Jeżeli ktoś z rodziny prowadzi firmę graficzną i grzeje nam biurko, pewnie tak. Jednak na dzisiejszym rynku pracy przy coraz większej konkurencji potrzeba czegoś więcej. Q
Można samemu nauczyć się tworzyć cukierki z logo firmy, a później wysyłać nasze propozycje do wszystkich w okolicy, ale skąd będziemy wiedzieli, że wykonane są poprawnie i nie ośmieszymy się rujnując naszą dalszą karierę? Takie cukierki z nadrukiem muszą mieć odpowiednie wymiary, a projekt powinien zawierać tzw. spady, czyli obszar przeznaczony do późniejszego wycięcia. Jest mnóstwo szczegółów oraz pojęć, które należy znać żeby chociażby zacząć pracę. Modele kolorów, różnice jakie tworzą się w barwach na różnych monitorach, format zapisanego projektu, czy rozdzielczość. To tylko podstawy, do tego trzeba dodać umiejętności techniczne i kreatywność. Potrzebna jest głowa pełna pomysłów. W końcu nawet zwykły cukierek z logo powinien być oryginalny, trzeba przemyśleć jak ma wyglądać, aby później przyciągnąć uwagę klienta. Przecież to pierwsza rzecz jaką widzi, jeśli nie będzie ciekawa, nie zdecyduje się na zakup i nawet nie pozna smaku. Dlatego przed stworzeniem czegokolwiek, trzeba wszystko dokładnie przemyśleć, a następnie przystąpić do działania.
To trudny zawód wymagający wielu umiejętności. Być może warto zacząć od zrobienie kursu? Trudno zmobilizować się do pracy na tyle, by wszystkiego nauczyć się samodzielnie, nawet przy pomocy najdroższych książek i poradników. A kiedy zdobędziemy już niezbędną wiedzę, pora zastanowić się jak wybić się na rynku.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *