Komórki macierzyste i krew pępowinowa

Zbliżając się wielkimi krokami do dnia rozwiązania, coraz częściej myślimy o pobraniu krwi pępowinowej podczas porodu, gdyż jest ona źródłem cennych komórek macierzystych.
Pozyskanie krwi pępowinowej jest możliwe wyłącznie podczas porodu, dlatego decyzje o tym trzeba podjąć znacznie wcześniej. Krew pępowinowa to wyjątkowa rzecz, którą możemy wykorzystać w przyszłości na wiele sposobów, pomagając swojemu dziecku, bądź nawet jego rodzeństwu. Metoda pobierania krwi pępowinowej jest znana nam od 25 lat, lecz z biegiem lat jest ona coraz bardziej popularna. Coraz więcej rodzin decyduje się na takie posunięcie, gdyż jest to polisa na całe życie. Krew pępowinowa pomaga w leczeniu wielu chorób onkologicznych i hepatologicznych, które coraz częściej dotykają małe dzieci. W przypadku zachorowania naszego dziecka, krew pępowinowa może pomóc w uratowaniu mu życia. Jest ona przechowywana w odpowiednich warunkach, dlatego możemy jej użyć wiele lat po porodzie. Na świecie istnieje wiele banków krwi, także w Polsce, dlatego nie będziemy mieć problemu zarówno z pobraniem krwi jak i jej przechowywaniem. W razie zachorowania naszego dziecka, możemy go w łatwy sposób uratować, za co z pewnością będzie nam dozgonnie wdzięczne. Komórki macierzyste są wyjątkowymi komórkami, ponieważ posiadają zdolność nieograniczonych podziałów a także zróżnicowania się w komórki innych typów. Jak widać są to niepowtarzalne komórki mogące wyleczyć nas z bardzo poważnych chorób, które najłatwiej pobrać podczas porodu. Jest to zabieg prosty i szybki, który może wiele znaczyć w przyszłości. Wiele osób nie decyduje się na ten zabieg, tym samym marnując tak ceną rzecz jak krew pępowinowa.
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na pobranie krwi pępowinowej, absolutnie nie powinieneś zwlekać, gdyż jest to bardzo ważny zabieg.Komórki macierzyste

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *