Mezoterapia igłowa -estetyczne zabiegi pielęgnacyjne

Coraz większa liczba kobiet, ale również mężczyzn zaczyna przykładać dużą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Ludzie zaczęli stosować domowe sposoby na poprawę kondycji i jakości cery, ale często konieczne jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne lub kliniki medycyny estetycznej. W niektórych przypadkach, takich jak np. blizny powstałe podczas przebytego trądziku, prowadzący dermatolog może skierować pacjenta na specjalistyczne zabiegi estetyczne mające na celu doprowadzenie skóry twarzy do stanu jak najbardziej zbliżonego do początkowej kondycji.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jest to zabieg mający na celu poprawę kondycji skóry. Jego skuteczność wynika z indywidualnego doboru koktajli odżywczych dla danego klienta. Docierają one do najgłębszych warstw skóry, czyli tam, gdzie nie docierają zwykłe kremy stosowane przez ludzi na co dzień. Mezoterapia igłowa Wrocław stosowana na twarz pozwala wyrównać zmarszczki mimiczne oraz ochronić skórę przed negatywnym działaniem czynników środowiskowych. Zabieg ma na celu nie tylko wygładzenie ewentualnych zmarszczek, ale również odmłodzenie cery, zredukowaniu cellulitu i rozstępów oraz ogólną regenerację skóry.

U kogo najlepiej sprawdzi się mezoterapia igłowa?

Z racji, iż są różne typy cery, a skóra twarzy jest najbardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych oraz najszybciej się starzeje, zabieg mezoterapii igłowej powinny stosować przede wszystkim osoby z cerą suchą, pozbawioną blasku, dojrzałą czy odwodnioną. Do zabiegu tego najczęściej stosowane są preparaty na bazie kwasu hialuronowego, witamin A, C, E oraz czynnych substancji aktywnych, takich jak choćby wyciąg z zielonej herbat.
Możliwe jest również wykonanie zabiegu mezoterapii na szyi czy dekolcie, a nawet na skórze głowy. W ostatnim przypadku zabieg ma na celu profilaktykę oraz leczenie łysienia. Warto podkreślić, iż mezoterapia igłowa daje rezultaty już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się zregenerowana i odmłodzona, ale przede wszystkim bardzo mocno nawilżona.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *