Modna odzież medyczna sposobem na ocieplenie wizerunku lekarza

Każdy człowiek chociaż raz w życiu trafił do szpitala. Jednak większość osób na myśl o wizycie w takim miejscu dostaje gęsiej skórki. Dlaczego placówki służby zdrowia wzbudzają w nas tak antypatyczne odczucia? Przecież ich standardy znacząco się poprawiły na przestrzeni lat i nie mają już nic wspólnego z tymi, które obowiązywały przed zmianą ustrojową. Nawet dzieci, które przecież nie mogą pamiętać tych zamierzchłych już czasów, często na myśl o klinice reagują paniką.

Aby zmienić postrzeganie takich miejsc w społeczeństwie, należy ocieplić ich wizerunek. Gabinety i korytarze nie muszą straszyć zieloną emaliowaną farbą, ale np. uspokajać odcieniami błękitu. Ostatnimi czasy bardzo rozwinął się rynek odzieżowy w tej branży. Fartuchy medyczne już nie muszą być w stu procentach jednakowe. Każda pani doktor z pewnością chętnie wybierze jakiś oryginalny wzór, aby choć odrobinę wyróżniać się w tłumie personelu.

Kolorowa i nieco śmieszna odzież lekarska stanowi szczególną pomoc w pracy pediatrów i innych lekarzy pracujących głównie z małymi ludźmi. Dzieci często chętniej dają się zbadać, kiedy rozprasza je ciekawy wzór fartucha, a nie straszy śnieżnobiały, staromodny kitel.

Rosnącą popularnością cieszą się też obuwie medyczne, w których personel spaceruje po szpitalu. Producenci oferują nie tylko szeroką gamę barwną do wyboru, ale też zabawne wzory, nawiązujące do profesji, a nawet bardziej szczegółowo — do specjalizacji.

Przed nami jeszcze bardzo długa droga w zmienianiu postrzegania polskiej służby zdrowia w umysłach naszych obywateli. Jednak pozornie błahe zabiegi, takie jak zmiana fartuchów medycznych, mogą się bardzo przysłużyć w przyszłości.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *