Nowoczesna czarna łazienka – jak ją urządzić i wyposażyć

Wielu osobom biały kolor w łazience może wydawać się nudny, pospolity i mało ekscytujący. Szukają one innych bardziej oryginalnych i nietypowych rozwiązań. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się aranżowanie i wykańczanie łazienki w kolorze czarnym. Jednak przy projektowaniu tego rodzaju wnętrza należy być szczególnie ostrożnym, ponieważ nieodpowiednie dobranie elementów, materiałów oraz armatury może doprowadzić do tego, iż czarne wnętrze, zamiast zachwycić oryginalnością, będzie odstraszać. Dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka porad, w jaki sposób dobrać czarne akcesoria łazienkowe, zagospodarować przestrzeń i na co zwrócić uwagę, by czarna łazienka była ozdobą naszego domu.

Kilka prostych zasad

Po pierwsze powinniśmy pamiętać, o tym, że czerń ma być kolorem dominującym, ale nie jedynym obecnym w łazience. Dlatego należy zestawić ją z innymi barwami, tak by nie tylko kontrastowały z nią, ale tworzyły estetyczną i nowocześnie wyglądającą całość. Najlepiej w tym celu zdecydować się na rozmaite odcienie szarości oraz drewniane elementy w różnych odcieniach. Zachowanie odpowiednich proporcji pozwoli na stworzenie efektowne wyglądającej łazienki.

Po drugie jako materiały wykończeniowe najlepiej jest stosować płytki podłogowe w stonowanych i matowych odcieniach. Popularne są zwłaszcza te o bardzo nietypowych kształtach, takich jak pięcioboki czy też tak zwanej rybiej łuski. Większość z nich jest także matowa i pozbawiona połysku, dzięki czemu cale pomieszczenie zyska ekskluzywny i wytworny charakter.

Czerń uwielbia pochłaniać światło, dlatego też łazienka w tym kolorze powinna być dobrze oświetlona, by korzystanie ze znajdujących się w niej udogodnień, było przyjemnie i nie powodowało męczenia wzroku. Dzięki temu podkreślona zostanie faktura ścian i elementy dekoracyjne, a pomieszczenie stanie się przytulne.

Wyposażenie czarnej łazienki – postaw na styl i jakość

Nawet najładniejsze pomieszczenie może zostać oszpecone poprzez źle dobrane lub nieodpowiednie dodatki. Dlatego też akcesoria do czarnej łazienki powinny być nowoczesne i modnie zaprojektowane. Takie elementy jak wanna w estetycznej zabudowie, kabina prysznicowa z czarną stalową ramą lub podwieszane muszle dopełnią eleganckiego i na wskroś współczesnego ducha naszej łazienki. Czarna łazienka to także armatura w tym kolorze, która obecnie przeżywa prawdziwy boom. Coraz więcej osób decyduje się na montaż takich kranów, czy słuchawek prysznicowych.

By pomieszczenie to nie wyglądało na zagracone i wypełnione przypadkowo dobranymi meblami, zdecydujmy się na meble na wymiar. W ten sposób wykorzystamy każdy centymetr przestrzeni, jednocześnie tworząc spójną całość, a środki czystości, detergenty oraz inne przedmioty zwykle przechowywane w łazience, będą estetycznie ukryte.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *