Nowoczesne posadzki w minimalistycznych wnętrzach

Proste, minimalistyczne wnętrza chyba nigdy nie wyjdą z mody i coraz więcej ludzi stawia właśnie na takie aranżacje. Jasne kolory, nowoczesne i praktyczne meble, a ilość dodatków ograniczona do niezbędnego minimum – można by stwierdzić, że wnętrze idealne. Pozostaje tylko kwestia podłogi, bo co wybrać, aby pasowało do reszty? Ponadczasowe drewno? Płytki? A może panele?

Nowoczesna posadzka, czyli jaka?

Zanim wybierzemy odpowiednią to może warto zadać sobie pytanie – jak właściwie powinna wyglądać nowoczesna posadzka? Każdy ma swoją wizję, ale nowoczesność kojarzy się przecież z minimalizmem czy brakiem powtarzających się wzorów, czyli efektem jaki uzyskamy kładąc na podłodze tradycyjne kafle. Drewno, mimo iż ponadczasowe, również nie bardzo pasuje do wnętrz, w których panują innowacyjne rozwiązania, a wśród mebli czy przedmiotów codziennego użytku króluje szkło, metal i plastik. W takie miejsce idealnie wpasuje się posadzka żywiczna , która co prawda głownie kojarzy się z podłogami w wielkich halach czy bankach, ale z powodzeniem można zastosować ją również w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach. I to nie tylko w garażu, przedpokoju czy łazience, ale żywica świetnie sprawdzi się w każdym innym pomieszczeniu!

Dlaczego warto wybrać posadzkę żywiczną?

Z prostych względów – decydując się na ten typ podłogi, nadamy wnętrzom niepowtarzalny charakter i bardzo ciekawy, nowoczesny wygląd. Ze względu na to, że do ich produkcji używa się kolorowych żywic lub kolorowych piasków – można uzyskać bardzo ciekawy efekt na podłodze. Posadzka żywiczna to nie tylko estetyczny i minimalistyczny wygląd! To trwała nawierzchnia, odporna na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz ścieranie. Dodatkowym plusem jest też bardzo szybka aplikacja, no i oczywiście – posadzka żywiczna nie jest trudna w utrzymaniu jej w czystości. A chyba każdy lubi takie rozwiązania w swoim domu, prawda? Warto też wspomnieć, że w żywicy można zatopić różne materiały np. muszelki na podłodze w łazience, co nada pomieszczeniu jeszcze ciekawszego charakteru.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *