Poznaj soczewki Acuvue

Soczewki kontaktowe są współcześnie jedną z najczęstszych metod korygowania wad wzroku. Zapewniają wygodę noszenia, naturalny wygląd i pełną swobodę działania, nawet podczas wyczerpującego treningu. Renomowana firma Acuvue od lat proponuje swoim klientom soczewki, do produkcji których wykorzystywane są nowatorskie technologie pozwalające na korygowanie każdej wady wzroku. Poznaj soczewki Acuvue (https://www.acuvue.pl/) i wybierz odpowiedni model dla siebie.

Soczewki Acuvue do korygowania krótkowzroczności i dalekowzroczności

Soczewki kontaktowe do korygowania najczęściej występujących wad wzroku, czyli krótkowzroczności i dalekowzroczności działają na zasadzie prawidłowego załamywania światła i skupiania go na siatkówce poprawiając ostrość widzenia. W zależności od trybu życia i indywidualnych potrzeb można wśród nich wybrać:

– soczewki jednodniowe – uznawane za najwygodniejsze i najbardziej higieniczne w użyciu, bowiem po dniu noszenia po prostu wyrzucamy je do kosza;

– soczewki wielokrotnego użytku, wymieniane raz na dwa tygodnie lub na miesiąc, które przechowywane są w specjalnym pudełeczku i czyszczone płynem do dezynfekcji.

Soczewki do korygowania astygmatyzmu

Astygmatyzm, czyli wada wzroku spowodowana rozproszeniem światła wpadającego do oka, skutkiem czego jest niewyraźne, rozmyte widzenie, to kolejna z najczęściej spotykanych dolegliwości, z jakimi zmagają się ludzie na całym świecie. Najważniejszą kwestią, jaką jest dobranie odpowiednich soczewek kontaktowych w przypadku astygmatyzmu jest odpowiednia technologia zapobiegająca ich obracaniu się lub przemieszczaniu nawet przy bardzo intensywnym trybie życia. Soczewki Acuvue do korygowania stygmatyzmu wykorzystują technologię ASD zapewniającą niezakłócone i wyraźne widzenie przez cały dzień. Również ten typ soczewek dostępny jest w wersji jednodniowych Moist lub dwutygodniowych soczewek Oasys.

Soczewki do korygowania prezbiopii

Prezbiopia to dolegliwość, z którą najczęściej zmagają się osoby po ukończeniu 40 roku życia. Na skutek utraty elastyczności przez soczewkę wewnątrzgałkową, zaczynają mniej wyraźnie postrzegać przedmioty znajdujące się blisko i daleko. Dzieje się tak dlatego, że dużo więcej czasu zajmuje skupienie wzroku na obiektach wokół nas. Współczesna technologia pozwala jednak także skorygować prezbiopię dzięki wieloogniskowym soczewkom kontaktowym Acuvue. Zapewniają one wyraźne widzenie obiektów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko. Dostępne są w wersji soczewek 1-dniowych, co gwarantuje pełną higienę i wygodę użycia.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *