Problemy z haluksami

Bardzo dużo osób ma problemy z haluksami i tak naprawdę nic z tym niestety nie robią. Nie można do takiej sytuacji dopuszczać zwłaszcza, że są metody pozwalające na zwalczenie naszego problemu. Haluksy fachowo nazywane są paluchem koślawym i są deformacją w stawie śródstopno-paliczkowym.   Jako przyczynę powstawania haluksów można wymienić miedzy innym choroby reumatyczne czy płaskostopie? Jeśli ktoś z naszej rodziny miał haluksy to szanse na to, że my je odziedziczymy są bardzo duże. Niestety, ale na to nie można nic poradzić. Bywają jednak takie przypadki, że sami staramy się o to żeby ten problem nas dotyczył, a to wszystko przez obuwie, jakie nosimy, na co dzień. Nie sprawdzamy czy ma być wygodne, ale czy dobrze w tym będziemy wyglądać. Im dłużej deformujemy swoje stopy tym gorzej będzie dla nas, dlatego trzeba się zastanowić nad tym, co jest dla nas ważniejsze?

Pierwsze objawy

Zaczyna się od pojawiającego się bólu i stanu zapalnego. Można zaobserwować zaczerwienienie i pieczenie.  Im dłużej czekamy tym gorsze są objawy, włącznie z tym, że będziemy mieć poważne problemy z chodzeniem.  Jeśli chodzimy na obcasach to tym bardziej potęgujemy nasze dolegliwości.

Leczenie haluksów

Mając od trzydziestu do czterdziestu lat jesteśmy najbardziej narażeni na pojawianie się haluksów. Jeśli będziemy stosować profilaktyce to będzie można zapobiegać temu problemowi. Wystarczy mieć odpowiednie obuwie z wkładkami czy prowadzić rehabilitacje pod okiem specjalisty.

Konieczna jest operacja

Jeśli żadna rehabilitacja i leczenie nie pomaga to trzeba działać bardziej skutecznie. Potrzebna nam wtedy operacja haluksów i to taka, która będzie wykonana przez kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Trzeba dobrać sposób przeprowadzenia operacji, a to wszystko zależne będzie od tego, w jakim stadium choroby jest nasza stopa. Im dłużej się zwleka tym bardziej skomplikowane będzie przeprowadzenie operacji.  Najważniejsze żeby wszystko zakończyło się bardzo dobrze i żebyśmy wrócili do normalnego chodzenia.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *