Remont domu — na jakie koszty należy się przygotować

Często gdy nie stać nas na zakup działki i wybudowanie domu od podstaw, zastanawiamy się nad inwestycją w gotowy dom, który ktoś chce sprzedać po atrakcyjnej cenie. Czy tego typu rozwiązanie naprawdę się opłaca? Na jakie koszty związane z remontem domu trzeba się wtedy przygotować? Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.

Czy warto kupić dom do remontu?

Na pewno należy rozważyć, czy będzie nas stać na ponoszenie kosztów jakie wiążą się nie tyle z remontem to z późniejszym utrzymaniem domu. Ceny opału, ogrzewania, być może nawet wymiany niektórych instalacji czy napraw przerażają. Zanim więc podejmiemy decyzję o zakupie, dokładnie rozważmy te kwestie.

Poza tym należy też liczyć się z tym, że dom do remontu pochłania sporo czasu i budżetu. Gdy zaczniemy naprawiać jedną rzecz, nagle okaże się, że w kolejce czekają 3 kolejne awarie. Warto również brać pod uwagę wysokie koszty takiego remontu, dlaczego?

Co trzeba będzie wyremontować?

Osoby, które decydują się na zakup domu po kimś, w pierwszej kolejności zazwyczaj wymieniają dach. I tutaj już pojawia się pewna rzecz, na której możemy zaoszczędzić. Wystarczy bowiem, że pokryciem dachowym będzie blacha trapezowa, którą kupimy bezpośrednio na stronie producenta.

Kolejne rzeczy do wymiany to okna, drzwi, czy rynny. Gdy kupujemy budynek starego typu, niejednokrotnie dochodzi podciągnięcie kanalizacji i likwidacja szamba. Możemy także być zmuszeni do odprowadzenia wód gruntowych, gdy będziemy chcieli wyłożyć podjazd kostką.

Ocieplać czy nie?

Nie można również pominąć termoizolacji. To kluczowe, by dom był ocieplony, ponieważ w niewyizolowanym mieszkaniu łatwo o wilgoć i duże starty opalu. Termoizolacja to także ochrona wnętrza przed upałami.

Pamiętajmy więc, że zakup domu do remontu to dosyć ważna inwestycja, której nie warto rozważać na gorącą. Zanim się na coś zdecydujemy, należy rozważyć wszelkie za i przeciw. Zawsze, gdy okaże się, że po oględzinach dom wymaga więcej napraw niż do tej pory sądziliśmy, można mocno potargować się do końcowej ceny za jaką go kupimy.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *