Repertuar weselny

Organizacja ślubów wiążę się z wieloma wyborami, przed którymi stają narzeczeni. Jednym z nich jest to, jaką muzykę wybrać na wesele. Każdy ma swoje preferencje muzyczne, często to właśnie one łączą ludzi. Młoda Para staje przed wyborem, czy w repertuar weselny wpleść ulubione piosenki czy może wybór muzyki pozostawić orkiestrze czy też DJ-owi. Nie mając jednak wpływu na odtwarzaną muzykę możemy doprowadzić do tego, że ani narzeczeni, ani ich goście nie będą się dobrze bawić. Na pewno nie jednej osobie zdarzyło się wylądować na weselu, na którym zespól grał tylko jeden rodzaj muzyki, za którym wspomniana osoba akurat nie przepadała, lub wręcz jej nie znosiła. Dlatego też najlepiej jeśli przyszli małżonkowie biorą czynny udział w wyborze utworów jakie będą odtwarzane podczas ich wesela. Znają oni dużo lepiej preferencje rodziny i gości weselnych niż wynajęte osoby. Narzeczeni mogą  zasugerować własne kawałki, jednak dobrze jest też słuchać sugestii osób, które mają dłuższe doświadczenie, bo może się okazać, że stosując się ściśle do wytycznych zespół czy DJ  nie będą mogli poderwać nikogo do tańca. Warto ustalić ogólne warunki jak np. klimat na jakim zależy młodej parze i nie mieszać się w dobór każdego jednego kawałka a jeśli słabo znamy preferencje naszych gości to pozostawmy również wodzirejowi możliwości zmiany klimatu by mógł metodą prób trafić w gusta bawiących się osób. Ustalona z góry playlista daje dużo mniejsze możliwości.

Zauważyć można, że osoby szczególnie te ze stolicy, mające określone wymagania muzyczne dużo częściej decydują się właśnie na opcję  DJ na wesele Warszawa. Wolą one usłyszeć utwory w oryginalnym wykonaniu artystów, często także chcą, by w playlistę weselną były wplecione piosenki, nie zawsze możliwe do wykonania dla zespołów weselnych.

Ważną sprawą na takich zbiorowych imprezach gdzie bawić się może kilka pokoleń, jest mieszanie stylów muzycznych. Złotym środkiem na idealną zabawą są piosenki, które znają i lubią wszyscy. Często najlepsze wesela są kiedy przeplatana jest  muzyka biesiadna, z  szlagierami z lat 60-tych, swingującym jazzem a do tego jeszcze rockandrollowe kawałki.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *