Skuteczne odkurzanie bez wysiłku

Odkurzanie za pomocą tradycyjnego odkurzacza potrafi być bardzo męczące, szczególnie w dużych pomieszczeniach i dla osób nie dysponujących dużą siłą. Już nawet odkurzenie sporego domu jednorodzinnego, nie mówiąc o pomieszczeniach użytku publicznego, jak biuro, potrafi być męczące.
Tam gdzie odkurza się sporo, najlepiej sprawdzi się odkurzacz centralny. Dla wielu osób może to być mało mówiący termin. Chcąc jak najprzystępniej wyjaśnić to pojęcie, można powiedzieć, że odkurzacz centralny to taki system, gdzie jednostka centralna montowana jest na stałe w jednym pomieszczeniu. Może to być strych, garaż, pomieszczenie gospodarcze czy piwnica. Z tego urządzenia wyprowadzane są rury ssące, a ich wyjście umieszczane jest w wybranych miejscach budynku. Do takiego gniazda dopiero podłącza się rurę ssącą z końcówkami. Zazwyczaj gniazdo jest jedno na danej kondygnacji budynku, ale ich liczba zależna jest od charakteru budynku i preferencji użytkownika. Przede wszystkim liczy się bowiem wygoda.
Budynku użyteczności publicznej to miejsca gdzie odkurzacze centralne (Poznań zob. VARIOVAC) montuje się najczęściej. Należą do nich np. hotele czy pensjonaty, czyli miejsca, gdzie odkurza się często. Ale odkurzacz taki można zamontować w każdym rodzaju budynku. Spotyka się je np. w nowo wybudowanych apartamentowcach. Mieszkańcy nie muszą wtedy kupować własnego odkurzacza, jeśli nie chcą. Odkurzacze centralne uruchamia się zdalnie z pilota. Jest to o tyle praktyczne urządzenie, że nie trzeba za sobą ciągnąć urządzenia, dzięki czemu nie obija się wyposażenia domu. Nikt nie słyszy pracy urządzenia, więc można go używać o dowolnej porze dnia, również w święta, nikomu nie przeszkadzając.
Innym plusem, jakim charakteryzują się odkurzacze centralne, jest to, że po mieszkaniu nie są roznoszone drobinki kurzu. Ponadto pojemnik opróżnia się zdecydowanie rzadziej i jest to mniej kłopotliwe i brudne zadanie.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *