Stan uzębienia i dzieci

Świat coraz szybciej pędzi do przodu, globalizacja spowodowała zmianę trybu życia ludzi w wielkich miastach. Patologiczne zmiany nawyków żywieniowych choć często bagatelizowane, są niezwykle niebezpieczne w perspektywie długiego okresu czasu. Brak wolnej chwili na przygotowywanie posiłków skłania społeczeństwo do żywienia się w restauracjach wielkich światowych koncernów, miejscach gdzie wartości odżywcze i zdrowotne podawanego jedzenia są na drugim planie.

Oprócz problemów z układem trawiennym, niezdrowe jedzenie może mieć zgubny wpływ na nasze uzębienie. Sprawę pogarsza fakt popularyzacji użycia ogromnych ilości cukru w produktach przetworzonych. Takie połączenie okoliczności dzisiejszego świata z pewnością cieszy stomatologów. Brak fluoryzacji wody w naszych kranach jak mniemam również. Grupą cierpiącą najbardziej w tej sytuacji są dzieci. Mimo licznych fluoryzacji w przedszkolach, dając dziecku słodkiego batona zamiast zdrowego warzywa skazujesz je w przyszłości na implanty zębowe (więcej o takich implantach znajdziesz na stronie stomatologia-impla.pl/implanty/).

Stan uzębienia u dzieci w Polsce pogarsza się z roku na rok, dowodzą temu liczne przeglądy w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wielu rodziców myśli, że puki ich pociechy mają zęby mleczne, nie trzeba się obawiać o ich stan ponieważ z czasem i tak wyrosną zęby stałe. Niestety nie jest to prawdą, nawyki żywieniowe które nabywa dziecko przez kilkanaście lat życia z pewnością odcisną piętno w życiu dorosłym. Organizm uzależniony od cukru będzie odczuwał zapotrzebowanie na duże jego ilości co ma też wpływ na przemianę materii oraz sylwetkę osoby. Cukier często powoduje nadwagę oraz problemy z cholesterolem i sercem.

Prawdą wiec w tym przypadku jest stwierdzenie, że jesteś tak zdrowy jak zdrowe są Twoje zęby. Jeśli nie chcesz skazywać swojego dziecka na implanty stomatologiczne i choroby w dorosłości, dbaj o jego dietę.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *