Wybieramy najlepszy ekspres ciśnieniowy

Mamy kilka rodzajów ekspresów do kawy, ale naprawdę tylko ekspres ciśnieniowy jest w stanie oddać aromat, smak i moc kawy parzonej. To, dlatego te ekspresy są znacznie droższe od pozostałych modeli, ale ich popularność jest bardzo duża. Miłośnicy kawy dobrze wiedzą, że tylko taki ekspres da im dokładnie to, czego szukają.

Cztery rodzaje ekspresów ciśnieniowych

– ekspres kolbowy- jest to ekspres ręczny, który wymaga od nas samodzielnego przygotowania kawy. Do takiego ekspresu wsypuje się kawę mieloną.  Kawę przyrządzamy poprzez okręcenie kolby i wsypanie jej na specjalne sitko.

– ekspres automatyczny- te osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie kawy ręcznie ten model jest najlepszy. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków i kawa będzie się sama robiła.  Jest to bardzo wygodny ekspres do kawy, który wybiera bardzo dużo osób.

– ekspres kapsułkowy- do przygotowania kawy konieczne są specjalne kapsułki, które można kupić przez Internet.  Do wyboru mamy różne smaki kawy, dlatego każdy będzie mógł coś odpowiedniego dla siebie znaleźć. Musimy tylko pamiętać o tym żeby sprawdzać ile mamy kapsułek tak żeby nam ich nagle nie zabrakło.

– kawiarki-, jeśli kochamy włoski smak kawy i ten niesamowity zapach to kawiarka jest idealnym rozwiązaniem. Taka kawiarka wygląda stylowo i elegancko, dlatego idealnie nadaje się do kuchni.

Duży wybór ekspresów ciśnieniowych

Jeśli chcemy mieć prawdziwy ekspres do kawy to warto postawić ma model wysokociśnieniowy, który ma od 15 do nawet 18 barów.  To są ekspresy, które oddają prawdziwy smak kawy, a miłośnikom tego trunku na tym właśnie najbardziej zależy.  Jeśli zastanawiamy się, jaki ekspres ciśnieniowy kupić? To już mamy rozwiązanie naszej zagadki. Poza ciśnieniem sprawdzajmy również temperaturę grzałki czy pojemność zbiornika na wodę. Urządzenie, które spełni nasze oczekiwania nie jest tanie, ale naprawdę będą to bardzo wydane pieniądze. Wybierając ekspres do kawy warto stawiać na znanego producenta, ponieważ w razie problemów jest łatwiejsze serwisowanie takiego urządzenia.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *