Zdrowy sen – czyli jak się wyspać

Wszyscy wiedzą, że zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Zadbanie jednak o odpowiednią ilość i jakość snu nie jest wcale łatwe. Im bardziej stresujący okres w życiu, tym trudniej o zrelaksowanie się, nawet jeśli teoretycznie możemy przespać spokojnie całą noc. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by wpłynąć na jakość naszego wypoczynku.

Zadbaj o dobrą jakość powietrza. Oddychaj

Przed pójściem spać, warto przewietrzyć pomieszczenie. Będzie to miało wpływ na jakość snu. Poza tym, ułatwi to oddychanie. Można poświęcić także kilka minut ma medytację lub ćwiczenia oddechowe. Jest to idealny sposób na to, by wyciszyć swoje myśli i wejść w przyjemny stan odprężenia.

Rozkoszuj się ciszą

Na godzinę przed pójściem spać, dobrze jest zrezygnować z oglądania telewizji czy przeglądania stron internetowych. Warto wyłączyć telefon. Dobrze jest posłuchać relaksującej muzyki lub po prostu pobyć w ciszy. Ten czas tuż przed snem można spożytkować na wiele sposobów: wziąć ciepłą kąpiel, poczytać książkę, poćwiczyć.

Wybierz wygodą poduszkę

Na jakość snu wpływa również nasza pościel. W zasypianiu pomaga poduszka profilowana do snu MediDream, którą znaleźć można w ofercie sklepu Casada. Jest ona wypełniona tzw. pianką memory, która nie wywiera nacisku na punkty kontaktowe ciała, a jednocześnie dopasowuje się do nich. Jej zaletą jest otwarta oraz przewiewna struktura, dzięki czemu pozwala ona na regulację temperatury. Co więcej, ta poduszka relaksacyjna jest hipoalergiczna, gdyż nie trzymają się jej ani bakterie, ani roztocza. Posiada ona również niewyczulane głosiki kontaktowe, które można połączyć ze smartfonem, by posłuchać przed snem ulubionej muzyki.

Zdrowy sen powinien być priorytetem dla każdej osoby, niezależenie od jej profesji, wieku i stanu zdrowia. Istnieje kilka sposobów, by podnieść jakość swojego snu. Składają się na nie nawyki, takie jak wyciszenie tuż przed snem i poświęcenie się uspokajającym aktywnościom. W samym procesie zasypiania bardzo pomaga poduszka na lepszy sen, a także wygodny materac i przyjemna w dotyku pościel. Warto już dziś zadbać o to, aby nasz sen był wystarczająco długi i głęboki, wówczas nasze samopoczucie i zdrowie będą na najwyższym poziomie.

O autorze

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *